Als de client niet met de server kan verbinden zijn er aantal mogelijkheden:
- De server is niet correct gestart.
U kunt dit controleren door – op de server – de Sensus Server Manager te starten en te controleren of alle indicatoren groen zijn. - De server is niet bereikbaar.
U kunt dit te testen door op de gebruikers computer een internetbrowser te starten en naar de volgende url te gaan: https://<server>/helloworld (vul het serveradres in bij <server>).U kunt de waarschuwing over het certificaat negeren. U krijgt dan de melding “Hello world”.Krijgt u geen connectie met bovengenoemd adres, dan is de server niet bereikbaar voor de client en zult u de firewall instellingen voor de server moeten aanpassen. - Serveradres in de licentie is niet correct.
Controleer in de licentieportal portal.sensus-methode.com het serveradres in de licentie. - De applicatie (Sensus BPM Modeler.exe) heeft geen internettoegang.
Zijn bovengenoemde mogelijkheden gecontroleerd en correct bevonden dan kan het zijn dat de applicatie geen rechten heeft voor toegang tot internet en/of de server.
In dat geval zult u in uw bedrijfsproxyserver (of firewall) een uitzonderingsregel moeten instellen voor Sensus BPM Modeler.exe voor de URL’s:
portal.sensus-methode.com, portalservice.sensus-methode.com en de server.
Opmerking: Sensus-software gebruikt automatisch de proxy-instellingen van de computer/server waarop het draait.